AKTUALNO - PRENOS SV. MAŠ V ČASU KARANTENE

NEDELJSKE SV. MAŠE:

Iz naše cerkve imamo prenos nedeljske sv. maše ob nedeljah ob 7:30.

Kadar bo prenos sv. maše iz naše župnije po youtubu, bo nekaj minut pred začetkom na župnijski strani (ne tukaj, pač pa na osnovni strani http://zupnija-kisovec.rkc.si) objavljena povezava do prenosa sv. maše. (Ko čakate na povezavo, je ponavadi treba dati ukaz: "osveži stran"...) (Včasih imamo prenos tudi med tednom.)

Nekaj ostalih predlogov za nedeljsko sv. mašo:

Ob sobotah zvečer ob 19h po Radiu Ognjišče mašuje nedeljsko sv. mašo nadškof Stanislav Zore.

Ob nedeljah ob 10h po TV SLOVENIJA 1 in RADIO OGNJIŠČE mašuje nadškof Alojzij Cvikl.

Ob nedeljah ob 10h po Katoliškem radiu Mir Slovenija (in fB): prenos sv. maše, ki jo daruje g. Martin Golob, župnik v Grosuplju.

Ob nedeljah ob 12h (18h) po EKSODUS TV prenos sv. maše iz murskosoboške stolnice.

Ko spremljate sv. mašo doma, skušajte sodelovati tako, kot da bi bili v cerkvi (čeprav ni isto, je pa površni nadomestek). Prosite Jezusa tudi za duhovno obhajilo.

DELAVNIŠKE SV. MAŠE:

Lahko spremljate sv. mašo po Radio Ognjišče, TV Eksodus, Katoliškem radiu Mir Slovenija in po fB.

DRUŽINSKA MOLITEV:

Močno vam priporočam tudi molitev rožnega venca in branje svetopisemskih odlomkov, zlasti tistih, ki so določeni za konkretno nedeljo. Odlomke otroci lahko najdete v Svetem pismu s pomočjo liturgičnih zvezkov, lahko pa tudi direktno na https://hozana.si

Lahko naredite pravo družinsko bogoslužje.

_________________________________________________________________________

SLOVENSKO FATIMSKO SVETIŠČE SE POSLAVLJA OD NADŠKOFA ALOJZA URANA ( za ogled klikni na napis)

Gre za pridigo, ki je bila na romarskem shodu, dne 18. 4. 2020 v Kisovcu, olepšano s foto-utrinki.

Tukaj si lahko ogledate nekaj utrinkov v spomin na pokojnega +nadškofa Alojza Urana, medtem ko prepeva velikonočno alelujo: VELIKONOČNA ALELUJA    klikni!)

In memoriam g. nadškofu Alojzu Uranu tudi tole: VELIKONOČNA SKRIVNOST   klikni!)

Za oba "filmčka" oz. posnetka se zahvaljujemo TV POT-i, pevskemu zboru Consortium musicum Ljubljana (gre za star posnetek)Pri nekaterih fotografijah je avtorica Nina Kopitar.